Hakan Kaya

Doğum Yeri/ Tarihi:
Isparta / 1965

Mezun Olduğu Okul:
Cerrahpaşa Tıp Fakültesi (1982-1988)

E-Posta Adresi:
drhakankaya2002@yahoo.com

1988 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesinden mezun olan Prof.Dr. Kaya, Selçuk üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim dalında uzmanlık eğitimini başarıyla tamamladı. Süleyman Demirel Üniversitesi Tıp Fakültesinin kurucu öğretim üyelerinden olan Prof. Dr.KAYA, 1999 yılında SDÜ Tıp Fakültesi Kadın Doğum Anabilim Dalında doçentlik, 2006 yılında ise Profesörlük unvanı aldı ve 2010 yılına kadar aynı üniversitenin tıp fakültesinde Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim dalında öğretim üyeliğini sürdürdü.

Prof. Dr. Kaya, 2006 yılında Özel Isparta Hastanesi Tüp Bebek Merkezini hizmete açtı.2012 yılında Sağlık Bakanlığı tarafından “ Jinekoloji Onkoloji Cerrahi Uzmanı” unvanını alan Prof.Dr. Kaya, tüp bebek tedavi yöntemlerinden biri olan ZİFT (Zygotintrafafallopian Transfer) tedavi yönteminin ülkemizdeki tek uygulayıcısıdır. Bu tıbbi yöntemle Prof.Dr. Kaya, Özel Isparta Hastanesinde pek çok evli çiftin bebek isteği tedavisini başarıyla uyguladı. Prof.Dr. Kaya halen Özel Isparta Hastanesi’nde Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanı, Jinekoloji Onkoloji Cerrahi Uzmanı ve Tüp Bebek Merkez Müdürü olarak görev yapmaktadır.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim dalında yurt dışında çeşitli üniversitelerde inceleme ve araştırmalarda bulunan Prof.Dr. Hakan Kaya’nın uluslararası dergilerde 25, ulusal dergilerde yayınlanmış 50’den fazla bilimsel araştırma ve makalesi bulunmaktadır.

Kadın Hastalıkları ; serviks kanseri , endometriyum kanseri , vulva kanseri , over kanseri amelıyatları başarı ile uygulanmaktadır.

Ayrıca laparoskopik amelıyatlar serviks kanseri ve endometriyum kanserinde başarı ile uygulamaktadır.

Özel Isparta Hastanesi Tüp Bebek Merkezi 13 yıldır hizmet vermekte olup , merkezde kalite yönetimini uluslararası deneyimi olan bilim adamlarınca denetlenmektedir.Tekrarlayan Tüp Bebek Başarısızlıkları, Erkek İnfertilitesinde ağır oligoastenoteratospermide ve azospermide başarılı sonuçlar alınmaktadır.

PESA MESA TESE ve MİKRO-TESE  işlemleri  başarıyla uygulanmaktadır.Tüp Bebek Merkezinde gerek embriyo gerekse sperm ve oosit dondurma işlemleri başarı ile uygulanmakadır.Vajinismus sorununun çözümünde Prof Dr Hakan Kaya nın kendisine ait yöntemi hastanemizde uygulanmaktadır. Vakaların %98 inde tek seansta sorun çözülebilmektedir.